Reakcja skóry w trakcie i po zabiegu

Pęcherzyki kawitacyjne

Bezpośrednio po naświetlaniu w trakcie pierwszego zabiegu, a przy mocno ubarwionych tatuażach również podczas kolejnych można zaobserwować zbielenie powierzchni tatuażu. Jest to efekt rozdrobnienia pigmentu na mniejsze cząstki, które odbijają światło w odmienny sposób.​

Zaczerwienienie

Natychmiast po zabiegu skóra wokół obszaru traktowanego może stać się zaczerwieniona. Jest to normalna reakcja skóry na działanie lasera i zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin lub dni.

Opuchlizna

Skóra może opuchnąć wokół obszaru usuwanego tatuażu. To również normalna reakcja, która zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku dni po zabiegu. Zimne okłady lub inne metody łagodzenia opuchlizny mogą pomóc złagodzić dyskomfort.

Wydzielanie płynu

Po zabiegu skóra może wydzielać pewien płyn. Może to być normalna reakcja obronna skóry, która stara się zregenerować po usunięciu tatuażu. Jeśli wydzielanie jest nadmiarowe, warto skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że nie ma infekcji.

Krwawienie

Usuwanie tatuażu w niektórych przypadkach, zwłaszcza przy usuwaniu większych tatuaży, może doprowadzić do niewielkiego krwawienia. Specjalista może zastosować opatrunek lub inną metodę kontrolowania krwawienia w trakcie i po zabiegu.