Usuwanie tatuażu (zabiegi laserowe)

Laseroterapia tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu to bezpieczniejsza alternatywa dla chirurgicznego usunięcia fragmentu skóry, do której został wprowadzony tusz. Całkowite zniszczenie pigmentu wymaga przeprowadzenia kilku do kilkunastu sesji, po których grafika staje się coraz mniej wyrazista. Ostateczny koszt uzależniony jest od wielkości obszaru wymagającego laseroterapii oraz liczby sesji.

young-woman-undergoing-laser-tattoo-removal-procedure-salon-closeup

Usuwanie tatuażu

Zabieg polega na rozbiciu za pomocą lasera cząsteczek barwnika z tatuażu, tak by nasze makrofagi (komórki żerne) były w stanie go wchłonąć w procesie fagocytozy, a następnie wyeliminować je z naszego organizmu. W naszym studiu możecie liczyć na najnowocześniejszy laser pico-sekundowy, który podczas zderzenia wiązki światła z barwnikiem wytwarza silniejszą energię kinetyczną (uderzenie) od lasera nano-sekundowego, dzięki czemu zabieg zajmuje mniej czasu i jest bardziej efektywny. Należy jednak pamiętać, że ostateczny efekt zależy od wielu czynników.

Czynniki wpływające na efekt zabiegu

Przed zabiegiem

Najważniejsze, abyś przed podjęciem zabiegu zapoznał/a się z informacjami zawartymi w przeciwwskazaniach. Jeśli nie jesteś pewien / pewna, czy leki, które przyjmujesz, a które nie są wymienione u nas na stronie nie spowodują negatywnej reakcji przy spotkaniu się ze światłem lasera, skonsultuj to ze swoim dermatologiem. 

Miejsce tatuażu oraz okolice powinny być wydepilowane. Światło lasera reaguje na ciemny barwnik, w przypadku tatuażu są to cząsteczki tuszu, natomiast w przypadku włosów jest to melanina. Jeśli okolice miejsca zabiegowego będą zarośnięte, melanina zawarta w owłosieniu przejmie część wiązek lasera na siebie, co spowoduje mniejszą skuteczność zabiegu oraz nieprzyjemny zapach spalenizny.

Usuwanie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to technika kosmetyczna, która wprowadza trwały pigment pod skórę w celu uzyskania efektu makijażu, dlatego też sam zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego nie będzie się prawie różnił od typowego usuwania tatuażu. Przed przystąpieniem do zabiegu zapoznaj się z informacjami zawartymi na stronie, a zwłaszcza z przeciwwskazaniami.

mloda-kobieta-zaczyna-zabieg-upiekszajacy-brwi

Co warto wiedzieć o zabiegu

  • Makijaż permanentny nie jest wprowadzany tak głęboko pod skórę jak tusz przy standardowym tatuażu, dlatego też do jego usunięcia potrzeba zdecydowanie mniejszej ilości sesji
  • Ze względu na to, że kolor pigmentu użyty w makijażu zazwyczaj jest ciemny, do jego usunięcia używa się wiązki lasera dla ciemnych barw, która staje się reaktywna z melaniną zawartą w naszych włosach. W związku z tym brwi mogą obrać barwę białą/siwą, co może utrzymać się do kilku tygodni od zabiegu, aż do zregenerowania melaniny
  • Przy usuwaniu makijażu permanentnego ust, należy zwrócić uwagę na częste zjawisko zaczernienia pigmentu po zabiegu, ze względu na ten efekt rzadko kto ostatecznie podejmuje decyzję wykonania zabiegu
mloda-kobieta-z-nanozelem-weglowym-na-twarzy-w-salonie-procedura-peelingu

Peeling węglowy "Black doll"

Proces laserowego peelingu węglowego polega na nałożeniu na skórę cienkiej warstwy mieszanki węgla i soli fizjologicznej. Następnie laser emituje impulsy światła, które wchłaniane są przez cząsteczki węgla. Energia lasera powoduje podgrzewanie węgla, a tym samym także pobliskiej skóry. Efekt termiczny powoduje zniszczenie martwych komórek skóry, oczyszczenie porów, redukcję nadmiaru sebum oraz stymulację produkcji nowego kolagenu.