Usuwanie tatuażu (zabiegi laserowe)

Laseroterapia tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu to bezpieczniejsza alternatywa dla chirurgicznego usunięcia fragmentu skóry, do której został wprowadzony tusz. Całkowite zniszczenie pigmentu wymaga przeprowadzenia kilku do kilkunastu sesji, po których grafika staje się coraz mniej wyrazista. Ostateczny koszt uzależniony jest od wielkości obszaru wymagającego laseroterapii oraz liczby sesji.

Laserowe usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuażu

Zabieg polega na rozbiciu za pomocą lasera cząsteczek barwnika z tatuażu, tak by nasze makrofagi (komórki żerne) były w stanie go wchłonąć w procesie fagocytozy, a następnie wyeliminować je z naszego organizmu. W naszym studiu możecie liczyć na najnowocześniejszy laser pico-sekundowy, który podczas zderzenia wiązki światła z barwnikiem wytwarza silniejszą energię kinetyczną (uderzenie) od lasera nano-sekundowego, dzięki czemu zabieg zajmuje mniej czasu i jest bardziej efektywny. Należy jednak pamiętać, że ostateczny efekt zależy od wielu czynników.

Laserowe usuwanie tatuażu Poznań

Czy żałujesz tatuażu, który kiedyś wydawał Ci się dobrym pomysłem? Być może nadszedł czas, aby go bezpiecznie usunąć? Nasze studio korzysta z najnowocześniejszych technologii laserowych, zapewniając dokładność i skuteczność usuwania tatuażu w Poznaniu. Stosujemy laser, którego wiązka światła bezpiecznie usuwa barwniki na różnych głębokościach skóry, minimalizując ryzyko powstawania blizn czy innych niepożądanych efektów.

Efekt usuwania tatuażu jest uwarunkowany od czynników takich jak kolor i wielkość tatuażu, a także indywidualnej reakcji skóry na zabieg. Jednak nasza wiedza, doświadczenie i indywidualne podejście do każdego klienta zapewniają najlepsze możliwe rezultaty. Cena laserowego usuwania tatuażu zależy m.in. od wielkości czy ilości wypełnienia. Zapraszamy na konsultację, podczas której będziemy mogli dokładnie oszacować koszt zabiegu.

Na czym polega proces usuwania tatuażu?

Podstawą prawidłowego usunięcia tatuażu laserem jest rozbicie barwnika tatuażu na tak maleńkie cząsteczki, by organizm sam mógł je łatwo usunąć w naturalnym procesie przemiany materii. W tym celu używamy najnowocześniejszego lasera pico-sekundowego, który wytwarza ultraszybkie impulsy światła. Powstałe mniejsze cząsteczki barwnika są neutralizowane przez układ limfatyczny. Laserowe usuwanie tatuażu w naszym poznańskim studiu to bezpieczny i skuteczny proces.

Usuwanie tatuażu laserem pico-sekundowym daje silniejszy efekt niż starsze nanosekundowe lasery, przez co zabieg jest krótszy i skuteczniejszy. Mimo to, ostateczny rezultat zależy od wielu czynników, w tym głębokości tatuażu czy typu barwnika.

Choć jednorazowy zabieg laserowy nie wystarczy, aby całkowicie usunąć tatuaż, to stopniowo po kilku do kilkunastu sesjach grafika staje się coraz mniej wyrazista. Tusz zanika warstwa po warstwie, a skóra może zregenerować się pomiędzy kolejnymi wizytami. To zdecydowanie łagodniejsza i bezpieczniejsza metoda niż chirurgiczna ekscyzja.

Po przeprowadzeniu laserowego usuwania tatuażu zawsze szczegółowo instruujemy naszych Klientów, jak należycie zadbać o skórę w okresie rekonwalescencji. Wiemy, że tylko dzięki właściwej pielęgnacji, efekty usuwania tatuażu będą w pełni satysfakcjonujące.

Efekty usuwania tatuażu

Proces laserowego usuwania tatuażu w Poznaniu przynosi zadziwiające rezultaty. Wprawne oko już po pierwszej sesji zauważy rozjaśnienie i zblednięcie kolorów, natomiast po drugim zabiegu efekty są wyraźnie zauważalne. W trakcie kolejnych sesji usuwania tatuażu, kolory grafiki będą tracić swoją intensywność. Tatuaże czarne, ciemnoniebieskie czy ciemnozielone wymagają zwykle mniejszej liczby sesji laserowych. Natomiast tatuaże kolorowe, a w szczególności te jasne, wymagają tych sesji znacznie więcej, ponieważ są mniej reaktywne na działanie lasera. Jednak efekty są warte cierpliwości — w końcu każdy tatuaż powoli blaknie, by ostatecznie zniknąć całkowicie.

Rezultaty, na które możesz liczyć w naszym studiu laserowego usuwania tatuażu w Poznaniu:

 • skuteczne usuwanie tatuaży o różnych kolorach;
 • minimalizacja ryzyka powstania blizn;
 • stopniowa redukcja widoczności tatuażu;
 • indywidualnie dostosowane plany rekonwalescencji.

Pamiętaj, że każdy organizm reaguje inaczej na proces usuwania tatuażu, dlatego indywidualne rezultaty mogą się różnić. Wpływają na to czynniki genetyczne, styl życia i ogólny stan zdrowia. Zasadnicze znaczenie ma jednak regularność sesji oraz przestrzeganie zaleceń specjalisty, co przyczynia się do osiągnięcia pożądanych efektów.

Cena usuwania tatuażu

Koszt usunięcia tatuażu przy pomocy lasera jest uzależniony od różnorodnych elementów, m.in. rozmiaru oraz wypełnienia samej grafiki. Serdecznie zapraszamy na niezobowiązującą rozmowę, podczas której będziemy w stanie dokładnie ocenić zakres pracy i ustalić cenę usuwania tatuażu w naszym gabinecie. Konsultację można również przeprowadzić w sposób mniej formalny – przez telefon lub za pomocą naszych social mediów.

Laserowe usunięcie tatuażu Poznań - Cennik

 • Tatuaż 4 x 4 (do 16cm²) 299 zł
 • Tatuaż 5 x 5 (do 25cm²) 349 zł
 • Tatuaż 6 x 6 (do 36cm²) 399 zł
 • Tatuaż 7 x 7 (do 49cm²) 449 zł
 • Tatuaż 8 x 8 (do 64cm²) 499 zł
 • Tatuaż 9 x 9 (do 81cm²) 549 zł
 • Maść znieczulająca z lidokainą 50 zł

Możliwość stworzenia indywidualnego pakietu przy zakupie większej ilości zabiegów

Przy tatuażach przekraczających wymienione rozmiary cena ustalana indywidualnie

Usuwanie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to technika kosmetyczna, która wprowadza trwały pigment pod skórę w celu uzyskania efektu makijażu, dlatego też sam zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego nie będzie się prawie różnił od typowego usuwania tatuażu. Przed przystąpieniem do zabiegu zapoznaj się z informacjami zawartymi na stronie, a zwłaszcza z przeciwwskazaniami.

usuwanie makijażu permanentnego

Co warto wiedzieć o zabiegu

 • Makijaż permanentny nie jest wprowadzany tak głęboko pod skórę jak tusz przy standardowym tatuażu, dlatego też do jego usunięcia potrzeba zdecydowanie mniejszej ilości sesji
 • Ze względu na to, że kolor pigmentu użyty w makijażu zazwyczaj jest ciemny, do jego usunięcia używa się wiązki lasera dla ciemnych barw, która staje się reaktywna z melaniną zawartą w naszych włosach. W związku z tym brwi mogą obrać barwę białą/siwą, co może utrzymać się do kilku tygodni od zabiegu, aż do zregenerowania melaniny
 • Przy usuwaniu makijażu permanentnego ust, należy zwrócić uwagę na częste zjawisko zaczernienia pigmentu po zabiegu, ze względu na ten efekt rzadko kto ostatecznie podejmuje decyzję wykonania zabiegu
zabieg peeling węglowy Poznań

Peeling węglowy "Black doll"

Proces laserowego peelingu węglowego polega na nałożeniu na skórę cienkiej warstwy mieszanki węgla i soli fizjologicznej. Następnie laser emituje impulsy światła, które wchłaniane są przez cząsteczki węgla. Energia lasera powoduje podgrzewanie węgla, a tym samym także pobliskiej skóry. Efekt termiczny powoduje zniszczenie martwych komórek skóry, oczyszczenie porów, redukcję nadmiaru sebum oraz stymulację produkcji nowego kolagenu.