Depilacja laserowa

Gładka skóra bez bólu

Zabieg, przeprowadzamy w celu redukcji zbędnego owłosienia na wybranych obszarach ciała, w zależności od potrzeb danej osoby. Wykonujemy go przy użyciu specjalnego lasera, emitującego światło, wnikającego w głębokie warstwy skóry. Dzięki temu niszczone są cebulki rosnących włosów, wraz z ich korzeniami. W celu uzyskania zadowalającego efektu zaleca się cykliczne przeprowadzanie zabiegu w kilkutygodniowych odstępach. Za każdym razem moc i czas trwania impulsu lasera dostosowujemy do skóry oraz owłosienia konkretnej osoby. Zabieg dedykowany kobietom oraz mężczyznom.

Depilacja laserowa Poznań

Przebieg zabiegu

Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem kosmetologicznym, służącym m.in. ocenie stanu skóry oraz rodzaju owłosienia. Po próbie laserowej specjalista przystępuje do właściwej depilacji, trwającej kilka bądź kilkadziesiąt minut w zależności od obszaru ciała poddawanego oddziaływaniu wiązką światła. Zabieg nie jest bolesny dzięki specjalnej głowicy, redukującej nieprzyjemne odczucia. Skóra poddana depilacji może być zaczerwieniona, jednak ustępuje to po kilku godzinach lub dniach. Po zabiegu nie można stosować inwazyjnych kosmetyków, silnego antyperspirantu, mydła itp.

Czynniki wpływające na efekt zabiegu

Przed zabiegiem

Najważniejsze, abyś przed podjęciem zabiegu zapoznał/a się z informacjami zawartymi w przeciwwskazaniach. Jeśli nie jesteś pewien / pewna, czy leki, które przyjmujesz, a które nie są wymienione u nas na stronie nie spowodują negatywnej reakcji przy spotkaniu się ze światłem lasera, skonsultuj to ze swoim dermatologiem. 

Miejsce zabiegu powinno być wydepilowane. Światło lasera reaguje na ciemny barwnik, którym w przypadku włosów jest melanina. Jeśli okolice miejsca zabiegowego będą zarośnięte, melanina zawarta w owłosieniu przejmie część wiązek lasera na siebie, co spowoduje nieefektywność zabiegu. Pacjent z niewygolonym obszarem zabiegowym, nie zostanie dopuszczony do zabiegu.