Zabieg, przeprowadzamy w celu redukcji zbędnego owłosienia na wybranych obszarach ciała, w zależności od potrzeb danej osoby. Wykonujemy go przy użyciu specjalnego lasera, emitującego światło, wnikającego w głębokie warstwy skóry. Dzięki temu niszczone są cebulki rosnących włosów, wraz z ich korzeniami. W celu uzyskania zadowalającego efektu zaleca się cykliczne przeprowadzanie zabiegu w kilkutygodniowych odstępach. Za każdym razem moc i czas trwania impulsu lasera dostosowujemy do skóry oraz owłosienia konkretnej osoby. Zabieg dedykowany kobietom oraz mężczyznom.
Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem kosmetologicznym, służącym m.in. ocenie stanu skóry oraz rodzaju owłosienia. Po próbie laserowej specjalista przystępuje do właściwej depilacji, trwającej kilka bądź kilkadziesiąt minut w zależności od obszaru ciała poddawanego oddziaływaniu wiązką światła. Zabieg nie jest bolesny dzięki specjalnej głowicy, redukującej nieprzyjemne odczucia. Skóra poddana depilacji może być zaczerwieniona, jednak ustępuje to po kilku godzinach lub dniach. Po zabiegu nie można stosować inwazyjnych kosmetyków, silnego antyperspirantu, mydła itp.
Depilacja laserowa działa najlepiej na ciemnych włosach i jasnej skórze. Im większa różnica między kolorem włosów a kolorem skóry, tym bardziej skuteczny może być zabieg. Osoby o ciemnych włosach i jasnej skórze często osiągają najlepsze rezultaty.
Grubszym i bardziej gęstym włosom może być trudniej usunąć za pomocą depilacji laserowej niż cieńszym i rzadszym.
Młodsze osoby zazwyczaj osiągają lepsze wyniki, ponieważ mają więcej melaniny w mieszku włosowym, co ułatwia eliminację włosów za pomocą lasera.
Wybór odpowiedniego rodzaju lasera i odpowiednie dobranie parametrów, takich jak długość fali, energia lasera i czas trwania impulsu, ma kluczowe znaczenie dla skuteczności depilacji.
Depilacja laserowa wymaga zazwyczaj serii zabiegów, ponieważ włosy rosną w cyklach. Regularne wykonanie serii zabiegów pozwala na skuteczniejsze zahamowanie wzrostu włosów.
Obszar poddany działaniu lasera może tymczasowo stać się czerwony.
Podczas zabiegu można odczuć lekkie mrowienie, szczypanie lub uczucie gorąca w miejscu, gdzie działa laser.
U niektórych osób na skórze mogą pojawić się niewielkie pryszcze lub krostki, co jest związane z reakcją mieszków włosowych na zabieg.
Włosy, które zostały zniszczone przez laser, zaczną wypadać w ciągu kilku dni po zabiegu. To normalne i oczekiwane.
Na obszarach poddanych zabiegowi może pojawić się lekka skorupa lub złuszczanie, które stopniowo zniknie.
Skóra może stać się bardziej wrażliwa na działanie promieniowania UV po zabiegu, dlatego ważne jest unikanie ekspozycji na słońce lub stosowanie wysokiego SPF.
Najważniejsze, abyś przed podjęciem zabiegu zapoznał/a się z informacjami zawartymi w przeciwwskazaniach. Jeśli nie jesteś pewien / pewna, czy leki, które przyjmujesz, a które nie są wymienione u nas na stronie nie spowodują negatywnej reakcji przy spotkaniu się ze światłem lasera, skonsultuj to ze swoim dermatologiem.
Miejsce zabiegu powinno być wydepilowane. Światło lasera reaguje na ciemny barwnik, którym w przypadku włosów jest melanina. Jeśli okolice miejsca zabiegowego będą zarośnięte, melanina zawarta w owłosieniu przejmie część wiązek lasera na siebie, co spowoduje nieefektywność zabiegu. Pacjent z niewygolonym obszarem zabiegowym, nie zostanie dopuszczony do zabiegu.
Profesjonalne zabiegi depilacji laserowej, laserowego usunięcia tatuażu oraz HIFU (High-Intensity focused ultrasound).