Czynniki wpływające na efekt zabiegu​

Tatuaż amatorski, czy profesjonalny

Zazwyczaj tatuaże profesjonalne są wykonane głębiej, a tusz przy ich wykonaniu wprowadzany jest gęściej niż w przypadku tatuaży amatorskich, przez co usunięcie tatuażu profesjonalnego będzie wymagało większej ilości sesji. Jeżeli Twój tatuaż został wykonany w profesjonalnym studiu, nie martw się, to dla nas żadne wyzwanie.

Rodzaj zastosowanego tuszu

Barwniki stosowane w tuszach można rozróżnić na roślinne, mieszane i chemiczne. Najbardziej reaktywne na działanie lasera są tusze roślinne, natomiast mieszane i chemiczne zwłaszcza te, które mają w sobie żelazo lub ołów mogą prawie nie reagować. W ich przypadku usunięcie tatuażu może okazać się niemożliwe. Jeżeli nie wiesz, jakiego rodzaju tuszu użyto do wykonania Twojej dziarki, nie martw się, po pierwszej sesji będziemy wiedzieć, czy zastosowany barwnik jest reaktywny na działanie lasera.

Kolor tatuażu

Najłatwiejszymi kolorami do usunięcia tatuażu są czarny i niebieski, natomiast  zielony i żółty, dla których nie ma idealnej fali lasera do rozbicia cząstek, są bardzo trudne do usunięcia, a tatuaż koloru białego (tlenek tytanu) musi poczekać z usunięciem do momentu, aż nie wyblaknie (w tym wypadku pożółknie). Tuszy UV, których laser nie jest w stanie zauważyć nie da się usunąć. Jeżeli zastanawiasz się, czy usunięcie Twojego tatuażu jest w ogóle możliwe, skontaktuj się z nami, a my Ci odpowiemy na wszystkie pytania. 

Wiek tatuażu

Bardzo duże znaczenie przy usuwaniu tatuażu ma jakiego wiek. Starsze tatuaże zazwyczaj zawierają mniej cząsteczek barwnika w skórze. Wraz z upływem czasu skóra stopniowo metabolizuje barwnik, co może prowadzić do rozjaśnienia wzoru. Mniej intensywna pigmentacja ułatwia przenikanie energii lasera do barwnika, co zwiększa skuteczność procesu usuwania. Jeżeli posiadasz niechciany tatuaż, zapraszamy, pomożemy Ci z tym problemem.

Indywidualna zdolność rekonwalescencji

Każdy organizm posiada zróżnicowaną zdolność regeneracji i inaczej reaguje na działanie lasera. Ważne jest, byś przed zabiegiem sprawdził wszystkie przeciwwskazania i się do nich ustosunkował.